Adobe Digital Editions Yetkilendirme

“Adobe Digital Editions” yazılımını Adobe ID’nizi girerek yetkilendirmeniz gerekmektedir.

1. Yazılımın ana penceresinde "Help" menüsü altından "Authorize Computer..." seçeneğini seçerek açılan pencereden yetkilendirme işlemine başlayabilirsiniz.


2. Eğer daha önceden Adobe ID almadıysanız ücretsiz olarak almak için "Create an Adobe ID" linkine tıklayın. Eğer bir Adobe ID'niz varsa "Adobe ID" ve "Password" alanlarını doldurduktan sonra "Authorize" butonuna basarak yetkilendirme işlemini yapabilirsiniz.
Eğer "I want to authorize my computer without an ID" seçeneğini seçerseniz yetkilendirme yalnızca kullandığınız bilgisayara yapılacaktır. Bu durumda lisanslama bir "Adobe ID" ile bağlanmaz. Bundan dolayı farklı bir cihazda ekitap/e-dergiyi kullanamazsınız.


3. "Create an Adobe ID" linkine tıkladığınızda internet tarayıcınızda Adobe ID kayıt formu açılacaktır. Formda ilgili alanları doldurduktan sonra (Ad, Soyad, E-posta adresi, Şifre, Ülke, Doğum Tarihi) "I have read and agree to the Terms of Use and Privacy Policy." seçeneğini seçin ve "SIGN UP" butonuna tıklayın.
4. Bu işlemi yaptıktan sonra e-posta adresinize Adobe tarafından bir doğrulama e-postası gönderilecek. Bu e-postayı açtıktan sonra "this verification link" linkine tıklayarak e-postanızı doğrulayın.

5. Bu işlemlerden sonra "Adobe ID" alanına e-posta adresinizi ve "Password" alanına şifrenizi yazdıktan sonra"Authorize" butonuna basarak yetkilendirme işlemini yapabilirsiniz.

6. Bu işlemlerden sonra Legal Yayınevi sitesinden indirmiş olduğunuz e-kitap ve e-dergileri Adobe Digital Editions ile okuyabilirsiniz.
Adobe, bir e-kitap/e-derginin aynı Adobe ID ile en fazla 6 farklı cihazdan okumanıza izin vermektedir.

Eğer "I want to authorize my computer without an ID" seçeneğini seçerseniz yetkilendirme yalnızca kullandığınız bilgisayara yapılacaktır. Bu durumda lisanslama bir "Adobe ID" ile bağlanmaz. Bundan dolayı farklı bir cihazda ekitap/e-dergiyi kullanamazsınız.