Kargo ve Teslimat

Teslimat nasıl gerçekleştiriliyor. Teslimat için ayrıca para ödememiz gerekiyor mu?

Teslimat belirttiğiniz teslimat adresine kargo yoluyla yapılıyor. Kargo ücreti alıcıya aittir. Teslimat süresi, ödemesi 15:00'a kadar yapılan siparişler için; şehir içi 2 gün, şehirlerarası 3 gündür.

İade Garantisi

Legal Yayıncılık'tan edindiğiniz tüm dergilerin iade garantisi vardır: Postada oluşabilecek yıpranmaya veya baskıdan dolayı arızalı sayılan (sayfa eksikliği, baskı hataları vb.) dergiler için, 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun'da yer alan tüm haklara sahip bulunduğunuzu hatırlatırız. Dergilerde burada tanımlanan türden bir üretim hatası ile karşılaştığınızda 15 gün içerisinde Legal Yayıncılık'a başvurmanız yeterlidir. İade nedenini belirterek arızalı dergiyi bize göndermeniz halinde (gönderim ücretiniz tarafımızca ödenecektir) yeni derginiz en seri şekilde adresinize gönderilecek ve gidiş dönüş kargo ücretleri Legal Yayıncılık tarafından karşılanacaktır.

Alışverişle ilgili genel konular

18 yaşından küçük kişiler Legal Yayıncılık'tan legal.com.tr'den alışveriş yapamaz.

Legal Yayıncılık'tan kredi kartı, (Visa, MasterCard) banka havalesi, EFT ve posta çeki ödemesi ile alışveriş yapılabilir. 7 gün içinde havalesi yapılmayan banka havalesi ve posta çeki siparişleri iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı ya da havalenin hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır.

Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda legal@legal.com.tr ye e-posta gönderebilirsiniz. Kargo firması, tarafımızdan ya da müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir. Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden; Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak (0216) 449 04 87 numaralı telefona fakslanıp durum legal@legal.com.tr'ye bir e-posta aracılığıyla bildirilmelidir. Legal Yayıncılık, ürünü yeniden tedarik edip, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.

Dikkat: Siparişinizle ilgili her tür iletişiminizde mutlaka sipariş numaranızı bildiriniz.

Kredi kartı bilgileriniz güvenlik açısından sistemde kayıtlı olarak tutulmamaktadır.

Legal Yayıncılık'tan alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.